Shake truskawkowy

11748663_1633452443567196_1696834977_n

W ostatnim tygodniu pobytu w zerówce Szymonek wraz ze swoją grupą miał zorganizowane wyjście do McDonalds. W planach była zabawa i wypicie shake’a, ale ostatecznie stanęło na lodach. W takich przypadkach nigdy nie zostawiamy Szymonka w domu, tłumaczymy mu, że podczas takich wyjść nie będzie mógł zjeść tego co pozostałe dzieci i zawsze przygotowujemy mu jakąś przekąskę. Przez chwilę jest smutny, zadaje pytania związane
z  dietą, pyta dlaczego tak jest i jak długo to jeszcze potrwa, ale po chwili to akceptuje. Wtedy pytamy syna co chciałby zabrać ze sobą do przegryzienia na takie wyjście, na co ma ochotę i przygotujemy to co mu najbardziej odpowiada.

Pewnie ktoś pomyśli, że w takich przypadkach mógłby zostać w domu, aby nie robić mu przykrości, ale poprzez różnego rodzaju wyjścia dziecko doświadcza nowych rzeczy, integruje się z grupą i zdobywa kolejne doświadczenia. Szymonek jest słodkim, szczerym i kochanym dzieckiem i jak pytamy go czy jest mu jeszcze smutno to odpowiada, że on wie, iż wielu rzeczy nie może jeść bo będzie go później bolał brzuszek .

Obiecałem Szymonkowi, że po powrocie z przedszkola postaram się przygotować mu takiego shake, chociaż nie bardzo wiedziałem co wchodzi w jego skład. Przeczytałem, że shake to koktajl z mleka, koktajl mleczny, mleczny napój serwowany na zimno i właściwie jest to samo co koktajle, tyle że dodaje się do nich kilka gałek śmietankowych lodów. Całość jest bardzo gładka, kremowa i śmietankowa, chyba, że zamiast lodów dodaje się sorbet i wtedy smak jest intensywniejszy.

My z lodów musieliśmy oczywiście zrezygnować i postawiliśmy na sorbet truskawkowy. Dla nas domowy shake
z owoców jest zdrowszą alternatywą dla tych kupnych, obojętnie gdzie by to nie było, ale rozumiemy, że dziecko nie myśli tymi kategoriami i w takich przypadkach jest po prostu smutne.

Porcja na trzy szklanki 220 ml.

Składniki

  • zmiksowane, lekko zmrożone truskawki – 400g
  • mleko ryżowe schłodzone – 100ml
  • zmrożony banan – 1szt.
  • schłodzony deser ryżowy waniliowy VITARIZ – 1szt. (woda, syrop kukurydziany, ryż, skrobia ryżowa, olej słonecznikowy, składniki żelujące: karagen, guma guar, sól morska, naturalny aromat waniliowy)
  • cukier waniliowy ekologiczny – 10g
  • miód – 3 łyżki
  • kokosowa bita śmietana – 6 łyżek

Przygotowanie

Zmrożone truskawki , zmrożony banan  miksujemy. Następnie dodajemy miód, cukier waniliowy i wszystko razem miksujemy i wstawiamy do zamrażalnika, aby się lekko zmroziły. Do tak przygotowanych truskawek dodajemy schłodzone mleko ryżowe, schłodzony deser waniliowy i ponownie wszystko razem miksujemy. Rozlewamy do szklanek i dodajemy do każdej z nich po dwie łyżki kokosowej bitej śmietany i gotowe. Mamy pyszny bezglutenowy shake – zdrowy i pożywny.

 

 

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>