Medyczne podejście w leczeniu autyzmu

stockvault-chemistry138427

Niedawno poznaliśmy rodziców dziecka z autyzmem, którzy po diagnozie znaleźli lekarza specjalizującego się w diagnostyce dysbiozy (patologiczna flora bakteryjna przewodu pokarmowego) jelitowej u dzieci z autyzmem, terapii mkrobiologicznej i ustalaniu indywidualnej diety. Od razu powstał pomysł podzielenia się tymi wiadomościami z innymi rodzicami, z tego względu, że my w momencie wprowadzania diety naszemu synowi nie mieliśmy żadnego wsparcia medycznego i wszystko co robiliśmy było swoistym poligonem doświadczalnym. Tak naprawdę brakowało nam takiej konsultacji lekarskiej i rozwiania naszych wątpliwości związanych przede wszystkim z wystąpieniem ewentualnych niedoborów wynikających z diety. Z perspektywy czasu po czterech latach możemy powiedzieć, że nasza droga była słuszna i to co robiliśmy pomogło naszemu synkowi. Od września Szymonek będzie uczęszczał do pierwszej klasy w  szkole masowej razem ze swoimi zdrowymi rówieśnikami. Jest dzieckiem pogodnym, bardzo chwalonym przez panią prowadzącą odział zerowy, lubianym przez kolegów i koleżanki, świetnie sobie radzi
i odnajduje się w grupie rówieśniczej.

Lekarz, o którym się dowiedzieliśmy to dr Anna Romaniuk, mikrobiolog, immunolog, psychodietetyk, a wszelkie pozostałe informacje można znaleźć w linku poniżej :

http://www.dietafeingolda.pl/58-Anna-Romaniuk

Pierwszym badanie jakie zaleciła Pani doktor dziecku naszych znajomych było badanie parazytologiczne. Diagnostyka parazytologiczna jest ważnym elementem potwierdzenia przypadku zarażenia danym pasożytem oraz wdrożenia skutecznego leczenia. Badanie zostało wykonane w Laboratorium FeliX, które jest specjalistycznym zakładem wykonującym badania w kierunku pasożytów jelitowych człowieka.

http://www.laboratoriumfelix.com/index.html#

 Drugie badanie to KyberKompakt – ilościowe badanie mikroflory kału.  Jak wynika z dokumentacji dziecka w ramach programu KyberPlus można wykonać miedzy innymi badania w kierunku zaburzeń trawienia (poziom trzustkowej elastazy – 1), oraz wchłaniania (poziom alfa-1- antytrypsyny, laktoferyny, kalprotektyny). Ponadto, przy pomocy analizy krwi (test ImuPro 50, 100 lub 300) istnieje możliwość przetestowania 44, 90 lub 271 składników pokarmowych, barwników i środków konserwujących pod kątem wystąpienia alergii IgG – zależnej.

Zalecenia i opisane poszczególne terapie:

  • terapia mikrobiologiczna
  • terapia żywieniowa
  • terapia uzupełniająca
  • terapia miejscowa
  • terapia ortomolekularna
  • terapia prebiotyczna
  • fitoterapia
  • dodatkowa suplementacja diety
  • badania kontrolne

Badanie wykonywane jest w Instytucie Mikrobiologii w Poznaniu

http://www.instytut-mikroekologii.pl/

 Trzecie badanie to test ImuPro 300. W ramach testu ImuPro300 oznaczono 267 antygenów pokarmowych. Jest to pełne badanie, w którym oprócz tradycyjnych składników pokarmowych wchodzących w skład tradycyjnej polskiej diety, znajdują sie składniki pokarmowe wchodzące w skład diety śródziemnomorskiej lub diety arabskiej. Ponadto w badaniu oznacza się również szereg dodatków do artykułów spożywczych, w tym konserwanty, barwniki itd.

Badanie wykonywane jest w Instytucie Mikrobiologii w Poznaniu

http://www.instytut-mikroekologii.pl/imupro300/

Innym lekarzem, z którym skonsultowali się nasi znajomi jest dr n. med. Danuta Myłek, specjalistka w zakresie alergologii i dermatologii pracująca w Stalowej Woli. Jak wyczytałem Pani doktor robi różne testy umożliwiające dobranie indywidualnej diety, poprawia jakość życia dzieci z autyzmem, ADHD i innych.

Centrum Terapii PROGRES w Stalowej Woli

http://www.danutamylek.pl/kontakt.html

Ten artykuł powstał z myślą o niesieniu pomocy rodzicom dzieci z autyzmem, próbą podpowiedzi, iż istnieją różne możliwości  leczenia i terapii autyzmu.

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>