Kuleczki amarantusowo-daktylowe

DSC_0355

Czasami trzeba zadać sobie pytanie, czym zastąpić tradycyjne słodycze, batoniki dostępne w sklepach, których głównym składnikiem są cukry proste (które nie są rozkładane na mniejsze cząsteczki pod wpływem enzymów trawiennych, lecz bezpośrednio wchłaniane z przewodu pokarmowego) i tłuszcze, niekoniecznie potrzebne organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Producenci żywności świadomie wykorzystują słabość człowieka do słodkości, dodając cukier do soków, napojów, jogurtów. Kuszą zwykłych konsumentów często nieświadomych kompletnie tego co kupują, coraz to nowszymi rodzajami słodyczy i hasłami reklamowymi byleby tylko sprzedać swój produkt. Zamiast pustych kalorii może warto sięgnąć po zdrowe zamienniki, a tym bardziej zrobić je samemu. Kuleczki amarantusowo – daktylowe z dodatkiem żurawiny mają ciekawy smak i możemy je bardzo szybko przygotować. Owoce żurawiny mają właściwości lecznicze i wykorzystywane są głównie w leczeniu dolegliwości związanych z przewodem pokarmowym i moczowym. Jeśli nie chcesz rezygnować z batoników, spróbuj przygotować zdrowszą wersję w domu.


Składniki

  • daktyle bez pestek – 1 szklanka
  • amarantus ekspandowany – 2 szklanki
  • żurawina – 10dkg
  • gorąca woda

Przygotowanie

Szklankę wypełnioną daktylami zalać gorącą wodą i odstawić na kilka godzin po to, aby daktyle dobrze zmiękły. Daktyle wraz z wodą, która została użyta do ich namoczenia i żurawinę zmiksować na jednolitą masę. Następnie dodając amarantu ekspandowany wymieszać w celu uzyskania jednolitej masy. Nabierać po łyżeczce masy i uformować kulki wielkości orzecha włoskiego. Kulki wstawić do lodówki na kilka godzin.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>