Koktajl truskawkowy z dodatkiem awokado

11269464_1620219374890503_1982274609_n

Z niecierpliwością czekaliśmy na rozpoczęcie sezonu truskawkowego, który w Polsce jest stosunkowo krótki i kiedy pojawiają się świeże truskawki warto to wykorzystać maksymalnie.  Dla nas truskawki są okresowym rarytasem, na który czekamy cały rok. Wszyscy bardzo je lubimy, ale to Szymonek najbardziej nie mógł się ich doczekać. Ostatnio zapytał czy z truskawek można przygotować soczek i chcąc wykorzystać jego ciekawość i otwartość na nową rzecz zrobiliśmy koktajl, synek nazywa go  „swoim soczkiem”. Truskawki w sezonie pachną  intensywnie, jemy je codziennie, ale  można także z nich wyczarować miedzy innymi rozmaite koktajle. Koktajl z truskawek, niby to prosta rzecz,  ale można przygotować go w wielu różnych kombinacjach. Truskawki smakują wybornie o każdej porze dnia, a przede wszystkim wtedy, gdy jest bardzo gorąco. Koktajl dla Szymonka przygotowaliśmy na bazie truskawek, awokado, mleka ryżowego i miodu, jest zdrowy, sycący i naprawdę smaczny. Jest to najpopularniejszy i najprostszy koktajl jaki możemy zrobić latem, gdy mamy pod dostatkiem świeżych i soczystych truskawek. Wystarczy wszystko zmiksować i cieszyć się witaminami w lekkim posiłku w upalne dni.

Porcja na dwie szklanki 260 ml.

 Składniki

  • truskawki – 0,5 kg
  • awokado – połówka
  • mleko ryżowe – 100ml
  • miód – 4 łyżeczki

 Przygotowanie

Truskawki myjemy, osuszamy i obieramy z zielonych szypułek. Potem owoce wraz ze wszystkimi składnikami miksujemy do uzyskania gładkiej konsystencji. Rozlewamy do szklanek i w celach dekoracyjnych podajemy z zanurzoną w środku truskawką.

11291845_1620219391557168_2042880579_n

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>