Cenne produkty pszczele

2014-08-life-of-pix-free-stock-photos-bee-flower-Collecting-pollen

Kit pszczeli (propolis) jest to żywica pochodzenia roślinnego, produkowana przez pszczoły
i ma konsystencję lepkiej masy. W jej skład wchodzą: żywica, olejki eteryczne, terpeny, sterydy, sterole, kwasy organiczne, hormony roślinne, flawonoidy, składniki mineralne.

Medycyna naturalna poleca propolis w przewlekłych schorzeniach przewodu pokarmowego, w przewlekłych stanach zapalnych gardła, przeziębieniach, w stanach zapalnych gruczołu krokowego i klimakterium. Propolis w postaci nalewek do nacierania lub maści i emulsji, wskazany jest w leczeniu ran pożylakowych, odleżyn, oparzeń, odmrożeń, jak również w schorzeniach skórnych takich jak: trądzik, grzybica, egzema, łupież, łuszczyca.

W czasach starożytnych kit pszczeli miał zastosowanie jako środek przeciwbólowy jak również do leczenia trudno gojących się ran i do balsamowania zwłok.

Pyłek kwiatowy (inaczej nazywany pyłkiem pszczelim) zbierany jest z odnóży pszczół. Zawiera bardzo dużo ważnych składników odżywczych i biologicznie czynnych miedzy innymi węglowodany proste i złożone, białka z dużą zawartością aminokwasów egzogennych, lipidy, witaminy z grupy B, A, D, E, K, sole mineralne, fitontycydy, hormony roślinne, biostymulatory. Podobnie jak kit pszczeli wykazuje działanie bakteriobójcze i bakteriostatyczne, wzmacniające i regenerujące.

W kosmetyce naturalnej wskazany jest do wszystkich rodzajów cery, a także do leczenia trądziku i rozszerzonych naczynek krwionośnych.

Mleczko pszczele to żelatynowata substancja produkowana przez gruczoły ślinowe pszczół robotnic, która wykorzystywana jest przez królową pszczół w celu pobudzenia jej intensywnego rozwoju. Wykazuje działanie bakteriobójcze, a także pobudza przemianę materii i wzmacnia odporność. Zawiera w swoim składzie miedzy innymi: białka, tłuszcze, cukry, witaminy z grupy B, enzymy, związki hormonopodobne, a także niektóre sole mineralne. Na skórę mleczko pszczele ma działanie odżywcze i regenerujące.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>